Ivanić najavio moguću posjetu Muzeju u Visokom

Nakon što je u noći sa subote na nedjelju u naselju Čekrekčije zapaljen unutarnji dio Crkve Rođenja Presvete Bogorodice kada su u požaru uništeni mnogi predmeti poput ikona i svetih knjiga, krovne konstrukcije te polomljen glavni dio prijestolja, danas su u društvu člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine gosp. Mladena Ivanića Crkvu obišli i predstavnici Muzeja. Ovom prilikom izražena je nada da će počinioci koji su oskrnavili ovaj vjerski objekat biti što prije otkriveni i izvedeni pred lice pravde. Sada nam predstoji da se, svako na svoj način, uključimo u ovu priču sa jednim ciljem, a to je saniranje nastale štete uz nadu da se ovakav primjer vandalizma više neće ponoviti nikada i nigdje, rekao je direktor Muzeja, gosp. Elvedin Šabanović. Ivanić je ovom prilikom izrazio želju i za što skorijom posjetom Muzeju u Visokom.