U Muzeju Kaknja sutra otvorenje izložbe „U potrazi za bosanskim srednjovjekovljem – Pavao Anđelić”

Dana 16.11.2018. godine u prostorijama Muzeja Kaknja bit će otvorena gostujuća izložba pod nazivom „U potrazi za bosanskim srednjovjekovljem – Pavao Anđelić”.

Izložba je nastala u Visokom kao rezultat ovogodišnjeg ICOM – ovog  programa „Dana muzeja 2018. godine”  pod geslom Hiper povezani muzeji – novi pristup, nova publika i 65. godišnjeg obilježavanja nastanka JU „Zavičajnog muzeja Visoko”. Kako bi se do kraja ispoštovala ICOM-ova ovogodišnja poruka, odlučili smo dovesti izložbu i u naš Kakanj.

Autorica izložbe je MA arheologije gđica Samra Terzić. Na izložbi će biti predstavljen Pavlov život: biografija, bibliografija radova, osobni predmeti, nagrade i priznanja, fokus radova, eksponati iz zbrike Zavičajnog muzeja Visoko, pečati srednjovjekovnih bosankih vladara i vlastele iz srednjovjekovne zbirke Zavičajnog muzeja Visoko, te ostali mnogobrojni predmeti, fotografije i ilustracije.

Ulaz na izložbu je besplatan stoga vas pozivamo da u velikom broju posjetite Muzej Kaknja i pogledate ovu izložbu.

Otvorenje izložbe je zakazano u 18:00 sati.

JU KSC KAKANJ