Zavičajni muzej Visoko: “Orhideje i njihova staništa u Zeničko-dobojskom kantonu”

“Orhideje i njihova staništa u Zeničko-dobojskom kantonu” izložba je fotografija nastala kao rezultat realizovanih aktivnosti u okviru projekta “Inventarizacija, kartiranje i praćenje stanja vrsta i staništa divljih vrsta orhideja na području Zeničko-dobojskog kantona”. Implementator projekta i korisnik odobrenih sredstava je JU “Zavičajni muzej” Visoko, a voditelj projekta mr. Elvedin Šabanović. Projekat sufinansira Fond za zaštitu okoliša FBiH i jednim dijelom JU “Zavičajni muzej” Visoko.Kao rezultat realizovanih aktivnosti pripremljen je i priručnik “Orhideje Zeničko-dobojskog kantona” grupe autora, u izdanju Zavičajnog muzeja – Visoko.

Promocijom izložbe i priručnika prezentirat će se i aktuelizirati tema zaštite i očuvanja ugroženog prirodnog naslijeđa na području Zeničko-dobojskog kantona, a samim time i na području Visokog.

Promocija priručnika i otvorenje izložbe planirano je u okviru programa obilježavanja Dana grada Visoko 28.08.2020. godine u izložbenom prostoru muzeja, uz ograničen broj zvanica.

Izložba će trajati od 28.08. do 20.09.2020. godine tako da posjetioci mogu pogledati izložbu svakim radnim danom od 08,00 do 16,00 sati.

Imajući u vidu trenutnu epidemiološku situaciju izložba će biti predstavljena i na web i fb stranici Zavičajnog muzeja – Visoko, od 29.08.2020. godine.