Europska noć muzeja i Međunarodni dan muzeja
Povodom obilježavanja Europske noći muzeja, 16. maja 2015. i Međunarodnog dana muzeja 18. maja 2015. godine, Zavičajni muzej – Visoko u saradnji sa arheološkim udruženjem „Panteon“ iz Sarajeva organizuje niz aktivnosti.





U organizaciji Omladinskog udruženja „Bedem“, „Zavičajnog muzeja“ Visoko, Udruženja „EKO VIKING“ Visoko, Udruženja šehida i poginulih boraca „Visoko 92“, Udruženja žena „Sumejja“ i „Aktivom žena Bedem-Donje Moštre“ sinoć je u Velikoj sali Općine Visoko organizovana večer sjećanja na Omera Pobrića pod nazivom „Ako zaboravimo Omera zaboravili smo sebe“.






