Delegacija iz Jajca u posjeti JU Zavičajnog muzeja u Visokom

Prostorije JU Zavičajnog muzeja u Visokom zvanično je posjetila delegacija JU Agencije za kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu i razvoj turističkih potencijala grada Jajca koju je predvodio gosp. Mijat Saraf, direktor Agencije. Dragi gosti iz Jajca obišli su prostorije Muzeja u Visokom i ovom prilikom su se detaljnije upoznali sa programskim aktivnostima koje trenutno provodi Muzej, a posebno zadovoljstvo izrazili su posjetom otvorenoj izložbi U potrazi za bosanskim srednjovjekovljem – Pavao Anđelić (1920-1985) u povodu 65. godišnjice od osnivanja i ujedno najstarije ustanove ovog tipa u Zeničko-dobojskom kantonu. Obzirom da je svojim arheološkim opusom Anđelić bio vezan i za općinu Jajce, Uprave ove dvije institucije tokom ove posjete dogovorile su prikaz ove izložbe u ovom gradu, i to krajem ovog mjeseca. Direktor Muzeja u Visokom, gosp. Elvedin Šabanović i gosp. Mijat Saraf, direktor Agencije za kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu i razvoj turističkih potencijala grada Jajca izrazili su obostrano zadovoljstvo navedenom posjetom te u budućnosti najavili prisniju zajedničku saradnju, od kojih je izložba U potrazi za bosanskim srednjovjekovljem samo prvi pozitivni korak ka tom cilju.