Poziv za predavanje o kulturno-historijskom naslijeđu općine Visoko – „Visočke znamenitosti“

Obavještavamo  učenike 4. razreda osnovnih škola s područja općine Visoko da JAVNA USTANOVA ZAVIČAJNI MUZEJ VISOKO I TURISTIČKI INFO CENTAR OPĆINE VISOKO  organizuju predavanje o  kulturno-historijskom naslijeđu općine Visoko – “Visočke znamenitosti”.

Predavanje će se održati u četvrtak 07.02.2019. godine u prostorijama Kulturnog centra Altindag Visoko, sa početkom u 13:00 sati.

Kroz predavanje učenici će se upoznati s najvažnijim kulturno-historijskim spomenicima s područja općine Visoko te dotaći neka temeljna pitanja koja se vežu za njihov postanak i razvoj (šta je to „pokretno“ i „nepokretno kulturno naslijeđe“, vrste spomenika, vremenski periodi – praistorija, antika, srednji vijek itd). Osnovni cilj predavanja je upoznavanje mlađe populacije sa spomenicima kulture, njihovim značajem i važnošću njihovog očuvanja za buduće naraštaje.

Press Općine Visoko