U izdanju Zavicajnog muzeja i Karađoz-begove medrese iz štampe izašao

U IZDANJU ZAVIČAJNOG MUZEJA I KARAĐOZ-BEGOVE MEDRESE IZ ŠTAMPE IZAŠAO
<BIOLOŠKI RJEČNIK>

Obrađujući materijal za »Biološki rječnik« autori su već od samog početka bili svjesni činjenice da golem broj pojmova, ne može biti obuhvaćen zbog pomanjkanja prostora. Stoga je ova knjižica, rječnik samo za onoga ko želi da se u osnovnim crtama upozna s općim pojmovima u biologiji.
Biološki rječnik je priručnik potreban svakom učeniku pa i studentu prirodnih nauka koji se želi lahko i brzo orijentirati u području prirodnih nauka. U 72.227 natuknice i upute je obrađen osnovni pojmovnik iz biologije potreban đacima osnovnih i srednjih škola pa i studentima kao podsjetnik za brzu provjeru znanja. Pojmovi su obrađeni sažeto. Uz pojmove iz biologije obrađeni su i pojmovi iz hemije, biohemije, medicine, zaštite prirode i drugih nauka čije je poznavanje nužno u interdisciplinarnom pristupu modernoj nauci.
Autori su Aldin Boškailo /Mostar/, Samir Đug /Sarajevo/, Amela Medar /Mostar/, Elvedin Šabanović /Visoko/ te Safija Boškailo /Mostar/